Po-Ne
7-19 hod.

Před rizikem na dovolené může varovat SMS

Datum: | Autor: Mirka Hráčková

Před rizikem na dovolené Vás nyní může varovat SMS

Nová služba ministerstva zahraničí dokáže varovat české turisty před problémy během jejich pobytu v cizině. Nové call centrum pomůže turistům řešit krizové situace, a pokud se ještě před odjezdem zaregistrují, budou informováni o nebezpečí v zemi pobytu formou sms.

Zaregistrujte se na http://drozd.mzv.cz a v případě, že se během Vašeho pobytu v cizí zemi zhorší bezpečnostní situace nebo třeba nastane přírodní katastrofa, dostanete od české diplomacie zprávu na mobilní telefon a do e-mailové schránky.

Ministr zahraničí Jan Kohout shrnul hlavní výhody zaváděné novinky Českého konzulátu: „Během několika málo minut tak budeme schopni předat například informaci o plánované evakuaci všem, kteří se do systému zaregistrují,“ Vložené osobní údaje a kontakty pomohou k rychlému kontaktování turistů, v systému budou uchovány jen po dobu předpokládaného pobytu.


Call centrum za cenu místního hovoru

Turisté v zahraničí se při cestách mohou dostat do nejrůznějších potíží, častá jsou například onemocnění, okradení, nehody a ztráty dokladů.

Podle Jana Kohouta současně začne během několika týdnů fungovat nepřetržité konzulární telefonní centrum, které bude pomáhat řešit případné potíže našich turistů, pobývajících v zahraničí. Volající bude hradit pouze cenu místního hovoru.

„Občané, kteří se ocitnou v nouzi se za cenu místního poplatku, dovolají na stálou službu ministerstva zahraničí,“ dodal ministr. Pracovníci call centra jim poradí, jak řešit problémovou situaci, případně může ministerstvo také informovat jejich příbuzné a známé a zajistit pomoc českého velvyslanectví.

Pneumatiky.cz Vám přeji šťastnou cestu.


Kontakty

info@pneumatiky.cz
+420 547 425 372
volejte 7-19 hod.cookie