Po-Ne
7-19 hod.

TOP 3 budgetové zimní pneumatiky 2014, které stojí za to

Datum: | Autor: Tomáš Valský

levné zimní pneumatiky - Kleber, Sava, Kormoran


BUDGET - úsporná, levná, finančně výhodná nabídka. Tak definuje výraz budget slovník cizích slov a tím i přesně označuje základní vlastnosti kategorie „ekonomických“ pneumatik zaměřených na poměr cena/výkon.

 

V našem pokračování miniseriálu TOP 3 se zaměříme na 3 budgetové zimní dezény z produkce velkých koncernů, které jsou velmi zajímavé a které si vedly dobře v letošních testech zimních pneumatik.

 

Zdroj: ÚAMK


 

Kleber KRISALP HP2

 

Zimní pneumatika Kleber KRISALP HP2  je oblíbeným budgetovým dezénem koncernu Michelin a v rozměru 195/65 R15 91 T je ideální pro rozšířené vozy střední třídy typu Škoda Octavia, Volskwagen Golf, Volskwagen Passat atd.

 

Pneumatiky tohoto francouzského koncernu jsou známé nejen výbornými jízdními vlastnostmi v náročných zimních podmínkách, ale především velmi dlouhou životností. Přestože se jedná o budgetovou levněnjší pneumatiku, obsadil KRISALP HP2 v testu zimních pneumatik ÚAMK 2014 (ve spolupráci ADAC a dTEST) v konkurenci prémiových značek desáté místo.

V testu opotřebení však dosáhl hodnocení 1.5, které současně získal jen vítěz celého testu Continental ContiWinterContact TS 850.

 

 

Při testu ÚAMK 2014 se potvrdilo, že zimní budgetová pneumatika Kleber KRISALP HP2 má i další výborné vlastnosti. Známkou „velmi dobrý“ ocenili chování tohoto dezénu jak na zledovatělé, tak i na suché vozovce. Překvapivé bylo skvělé i hodnocení spotřeby paliva, kdy se pod známku 2 dostal pouze tento dezén a dvě prémiové značky.

 

Zimní pneumatiky levně - Kleber Krisalp HP2

 

 

Kleber KRISALP HP2 | 195/65 R15 91 T   cena od 1189 Kč

 

 

 

 

Kleber KRISALP HP2 charakterizuje:  

 • Směrový dezén se 2 centrálními obvodovými drážkami pro rychlejší odvod vody ze středu běhounu
 • Zvětšený počet pevných záběrových hran zlepšuje brzdné vlastnosti a narušuje nebezpečný vodní film
 • Výrazné středové žebro s dělícími zářezy, které zvyšuje trakci
 • Dlouhá životnost
 • Nákup vám příliš nezatíží rodinný rozpočet

 


 

  Sava ESKIMO S3+

 

Koncern GoodYear Dunlop Tires, do kterého slovinský výrobce pneumatik Sava patří, vyrábí zimní pneumatiky Sava ESKIMO S3+ už od roku 2010, kdy tak nahradil legendární Eskimo S3. Tento velmi zdařilý dezén dosahuje i přes zařazení do budgetové kategorie velmi vyrovnané jízdní vlastnosti. Sava ESKIMO S3+  v rozměru  175/65 R14 T je ideální pro menší vozy jako jsou Škoda  Fabia, Škoda Rapid, Toyota Yaris, Volkswagen Polo a další.

 

Sava ESKIMO S3+ je opravdu výkonná, přitom komfortní levnější pneumatika s výbornými jízdními vlastnostmi v zimních podmínkách, na mokru i ledu.

 

 

Nejlepších výsledků však Sava ESKIMO S3+ dosahuje při jízdě na sněhu. Její trakce i vedení směru na tomto nebezpečném povrchu je opravdu výborná. To se potvrdilo i v dílčích výsledcích testu zimních pneumatik ÚAMK 2014 pro rozměr 175/65 R14 T, kde dosáhla při jízdě na sněhu, lepšího hodnocení než celkový vítěz.

 

Tento dezén má však i výbornou životnost a nízkou spotřebu.

Zimní pneumatiky levně - Sava Eskimo S3+

 

 

 

Sava ESKIMO S3+ | 175/65 R14 82 T     cena od 1018 Kč

 

 

 

Důležité prvky konstrukce, které zaručují dezénu Sava ESKIMO S3+ výborné jízdní vlastnosti:

 

 • Směrový dezén se třemi výraznými podélnými drážkami účinně odvádí vodu z dezénu, a tím minimalizuje riziko vzniku aquplanigu
 • Nová směs s optimalizovaným poměrem siliky, zajišťující konstantní jízdní vlastnosti i při nízkých teplotách a rozdílném povrchu.

 


 

 Kormoran SNOWPRO B2

 

Třetí zimní pneumatikou z budgetové kategorie, která podle nás stojí za zmínku, je dezén Kormoran SNOWPRO B2.  Značka Kormoran byla v ČR dlouho známá především nízkou cenou. Jakmile se však stala součástí koncernu Michelin, zvýšila se i její kvalita. V poměru cena/výkon se tak nyní zimní pneumatiky Kormoran řadí mezi nejlepší ve své třídě.

 

Přestože se jedná o dezén ekonomické levné kategorie, má zimní pneumatika Kormoran SnowPro B2 typické vlastnosti koncernových prémiových pneumatik:

 • Bezpečná
 • Přesná v jízdě na sněhu a ledu
 • Výborná životnost

 

 

Propracovaný systém drážek zimní pneumatiky Kormoran SNOWPRO B2 velmi dobře odvádí vodu a sněhovou břečku, a tím zvyšuje bezpečnost jízdy za těchto podmínek. Dostatek velkých tvarovaných lamel napříč běhounem, společně s ostrými hranami bočních dezénových bloků, zlepšuje trakci a ovladatelnost na sněhu.

 

Zimní pneumatiky levně - Kormora SNOWPRO B2

 

 

 

Kormoran SNOWPRO B2 | 225/45 R17 94 H      cena od 2169 Kč

 

 

 

 

Proč si koupit zimní pneumatiky Kormoran SNOWPRO B2 225/45 R17 94 H?:

 

 • Má velmi dobrý poměr cena/výkon
 • Vyniká dlouhou životností a skvělým záběrem na sněhu
 • Nabízí se v široké velikostní škále od 13“ do 17“

Články k tomuto tématu:

Kontakty

info@pneumatiky.cz
+420 547 425 372
volejte 7-19 hod.cookie