Po-Ne
8-20 hod.
MICHELIN

Najděte svou pneumatiku Michelin

BEZ OHLEDU NA ZIMNÍ PODMÍNKY,

PRO VÁS MÁME TY SPRÁVNÉ PNEUMATIKY

MICHELIN

ZIMNÍ DOPORUČENÍ

Zima se rychle blíží a vás možná zajímá, zda je vaše vozidlo dobře vybaveno. Jízda v zimních podmínkách představuje jinou zkušenost. Proto potřebujete připravit své vozidlo, především pak pneumatiky. Přečtěte si pozorně naše doporučení.

ZIMNÍ DOPORUČENÍ
Rozdíl mezi zimními a letními pneumatikami

Symbol „M+S“ nebo symbol tří vrcholků hor se sněhovou vločkou (3PMSF)

V porovnání s letními pneumatikami jsou zimní pneumatiky vyrobeny ze směsi pryže, která zůstává měkká i při nízkých teplotách, a zároveň mají dezén s významným množstvím drážek, který zaručuje optimální výkony v zimních podmínkách. Zimní pneumatiky mají na bočnici speciální značení: symbol „M+S“ nebo symbol tří vrcholků hor se sněhovou vločkou (3PMSF).

- Pneumatiky se značením „M+S“ jsou klasifikovány jako „sněhové“ pneumatiky. Nicméně jejich výkonnostní charakteristiky nejsou garantovány, protože nejsou předmětem povinného testování.
- Oproti tomu pneumatiky označené 3PMSF jsou zimní pneumatiky, které uspěly ve výkonnostních testech. Úspěšné zvládnutí testů představuje záruku požadovaných jízdních vlastností v zimních podmínkách. Z tohoto důvodu Michelin doporučuje užívat během zimy pneumatiky se značením 3PMSF.

Kdy montovat zimní pneumatiky?

Od 1. listopadu do 31. března

Na celém území České republiky je povinnost mít v období od 1. listopadu do 31. března vozidlo vybavené zimními pneumatikami v případech, kdy se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo se vzhledem k povětrnostním podmínkám dá předpokládat, že se na silnici během jízdy může souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námraza vyskytovat.

Úseky, na nichž je v tomto období stanovena povinnost užití zimních pneumatik za každého počasí, tedy i v případě příznivých klimatických podmínek, jsou označeny značkami „Zimní výbava“ a „Zimní výbava-konec“. Pod značkou může být umístěna doplňující cedule, která informuje o jiném období, na které se tato povinnost vztahuje.

Kolik zimních pneumatik potřebuji?

Je lepší montovat čtyři zimní pneumatiky.

Bezpečnost především: Pokud namontujete dva různé typy pneumatik na přední a zadní nápravu, zvýšíte tím riziko ztráty stability a rovnováhy vašeho vozidla. Zároveň se zvýší míra opotřebení všech pneumatik.

Pokud jsou zimní pneumatiky namontovány pouze na přední nápravě, je zadní náprava ponechána napospas zledovatělému či mokrému povrchu. Zvyšuje se riziko jízdní nestability při akceleraci nebo při zatáčení. Pokud máte zimní pneumatiky namontovány pouze na zadní nápravě, bude mezi vašimi koly rovněž nerovnováha, která může vést až ke ztrátě kontroly nad vozidlem. Dalším průvodním jevem bude nedotáčivost vozidla.

Jak kontrolovat opotřebení zimních pneumatik?

Pravidelná kontrola zimních pneumatik je zárukou bezpečnosti

Pryž zimních pneumatik je odlišná od jiných pneumatik, ale životnost je srovnatelná. Stav vašich pneumatik by měl být kontrolován pravidelně, například při údržbě vozidla. Po 5 letech užívání by vaše pneumatiky měl vždy jednou za rok zkontrolovat odborník na pneumatiky. Po 10 letech by pneumatiky měly být vyměněny za nové.

Zimní pneumatiky by měly být vyměněny za nové v okamžiku, kdy zbývající hloubka běhounu dosáhne indikátoru opotřebení (zbývající hloubka 4 mm). Díky celohloubkovým MICHELIN 3D lamelám zaručují zimní pneumatiky Michelin spolehlivou zimní výkonnost po celou dobu své životnosti.

Jaký má být tlak huštění u zimních pneumatik?

Kontrolujte tlak huštění jednou za měsíc a dávejte si pozor na teplotní výkyvy

Teplota přímo ovlivňuje vaše pneumatiky, protože když klesá teplota, snižuje se rovněž tlak vzduchu ve vašich pneumatikách! Když upravujete tlak huštění v prostředí s venkovní teplotou, nastavte jeho hodnotu podle doporučení výrobce vozidla.

Pozor je třeba si dát také při kontrole tlaku huštění vašich zimních pneumatik. Pokud tak činíte v teplé garáži a venkovní teploty se pohybují kolem bodu mrazu, je třeba k hodnotě tlaku huštění doporučeného výrobcem vozidla přidat 0,2 baru. Tím vyrovnáte rozdíl a zaručíte si správnou hodnotu tlaku vzduchu ve svých pneumatikách.

MICHELIN

Kontakty

info@pneumatiky.cz
+420 547 425 372
volejte 8-20 hod.

Proč nakupovat u náscookie