Po-Ne
7-19 hod.

Homologace

Homologace

Homologace je osvědčení, že daný výrobek splňuje bezpečnostní nebo technické standardy pro užití. Jedná se o úřední ověření vlastnosti výrobku.

Homologace pneumatik

Homologované obutí přináší nejlepší výkon, ovládání a bezpečnost pro konkrétní model vozu. Vyvíjí se na míru každému autu a automobilky je montují jako originální součást výbavy. Pro řidiče znamenají homologované pneumatiky ten nejlepší zážitek z jízdy a maximální možnou úroveň bezpečí.

 

Jeden dezén nestačí

Například Pirelli vyrábí dezén P Zero v několika různých variantách, aby zaručilo dokonalé jízdní vlastnosti různým modelům aut.

 

Homologace Pirelli

 

Podívejte se na pneumatiky z jiného úhlu:

 

homologace Pirelli

 

Příklady označení jednotlivých homologací pro prestižní značky

M0 – homologace pro Mercedes-Benz

J – homologace pro Jaguar

N0 – homologace pro Porsche

* – homologace pro BMW

A – homologace pro Toyotu

A0 – homologace pro Audi

C1 – homologace pro Chrysler

K1 – homologace pro Ferrari

 

Homologované pneumatiky lze běžně použít i na vozy jiných značek. Pro konkrétní model auta jsou však pláště se shodnou homologací vždy nejbezpečnější volbou. 

Homologace litých kol

Homologovaná litá kola jsou elektrony schválené pro provoz na evropských a českých silnicích pro konkrétní typ automobilu.

V praxi to znamená, že daná alu kola prošla náročnými testy a jsou schválená ministerstvem dopravy. Poznáte je podle označení KBA, ABE nebo E v kroužku, za kterým následuje číselná řada.

 

homologace, alu kola

Na stylových elektronech Rial Transporte (PS) najdete homologační značku KBA.

 

Při nákupu litých kol vždy požadujte typový list. Jedná se o dokument obsahující přesné typové označení vašeho vozidla včetně výkonu motoru a rozměrů pneumatik, a protokol TÜV. 

 

 

Kontakty

info@pneumatiky.cz
+420 547 425 372
volejte 7-19 hod.cookie