Po-Ne
7-19 hod.

Kde byly pneumatiky vyrobené?

Naprostá většina námi dodávaných pneumatik byla vyrobena v EU.

Všechny pneumatiky dostupné v našem internetovém obchodě jsou určeny, schváleny a certifikovány pro použití v EU a ČR. Garantujeme, že pneumatiky byly vyrobeny zákonným výrobcem – vlastníkem ochranné známky.

Vzhledem k průmyslové globalizaci dnes už není důležité, v jaké zemi je značková pneumatika vyrobena. Všechny továrny jednoho koncernu musí splňovat shodné technologické a jakostní normy a jsou vybaveny identickým technologickým vybavením a formami.

Na všechny důležité výrobní operace, v rámci několika stupňové kontroly, dohlíží zpravidla technici přímo z mateřské továrny.

Výrobce nese zodpovědnost za kvalitu všech svých produktů bez ohledu na zemi původu.

U pneumatik navíc není v zásadě podstatné kde, ale pro jaký trh byly vyrobeny. Vždy si dejte pozor, zda pneumatiky, které kupujete, jsou určeny, schváleny a certifikovány pro použití v EU a ČR.

Příklad: Dezén pneumatiky (se shodným pojmenováním) vyrobený v Německu, může být běžně vyroben a určen například pro Jihoamerický trh, a tedy zcela nevhodný do klimatických podmínek v ČR. Taková pneumatika má jiné složení běhounové směsi, a byť byla vyrobena v Německu, je pro provoz v ČR nevhodná a nebezpečná.

Více se o zemi původu dočtete v článku Označení DOT.


Kontakty

info@pneumatiky.cz
+420 547 425 372
volejte 7-19 hod.cookie