Po-Ne
7-19 hod.

Jaké je stáří nabízených pneumatik?

Naprostá většina pneumatik prodávaných v našem internetovém obchodě byla vyrobena v tomto nebo loňském roce.

Výrobci doporučují používat pneumatiky v provozu (myšleno jako celková lhůta, po kterou byly na vozidle nazuty) čtyři roky, maximálně šest let při kvalitní péči a pravidelné údržbě. Po uplynutí této doby je doporučena výměna pneumatik.

Standardní životnost pneumatik, provozovaných i neprovozovaných, při zachování všech bezpečnostních parametrů, je 8–10 let od data výroby.

Vzhledem k obecnému průměru počtu ujetých kilometrů za rok a minimální zákonem stanovené hloubce dezénu, jsou pneumatiky běžně opotřebovány dříve než za 4 roky a zmiňovaného 8–10letého stáří tak v podstatě reálně nedosahují.

Pokud i přesto vyžadujete co „nejčerstvější“ pneumatiky, doporučujeme vám vybírat z dezénových novinek, které byly uvedeny na trh v aktuální sezóně. Standardně mají výrazně delší životnost produkty prémiových značek jako např. Michelin, Continental a Pirelli.

Veškeré pneumatiky skladujeme tak, aby nebyly vystaveny výkyvům teplot, teplotním extrémům a UV záření, které se největší mírou podílí na stárnutí pneumatik. Výrobce Michelin například udává, že 1 rok skladování = 3 týdny užívání.

U renomovaných prodejců pneumatik lze pneumatiky, které čekají na prodej v následujících sezonách, zakoupit naprosto bez obav. U prodejců jejichž kvalitou skladování si nejste jistí, buďte při nákupu obezřetní.

Více o stáří pneumatik se dočtete v článku:


Kontakty

info@pneumatiky.cz
+420 547 425 372
volejte 7-19 hod.cookie